Kusari-Lila: Kemi lajme të mira, sot i kemi 81 vota

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se kanë arritur të sigurojnë 81 vota për zgjedhjen e presidentit.

“Në lajm të mirë sot jemi pozitiv dhe shpresojmë që procesi do të përmbyllet dhe do të jenë 80 ose 81 vota, që do të numërohen për kandidatët për president për Republikën e Kosovës”.

“Dy deputetët e partive pakicë jo serbe kanë konfirmuar që do kenë pjesëmarrës në seanca, derisa nuk kemi komunikuar me Xhavit Halitin”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:

Back to top button