Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Paradite do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të jetë nga 11 deri 18 gradë. shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell ndërsa do të fryjë edhe erë nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 6 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 14 gradë Celsius. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button