Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme mëngjesi do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 21 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button