Madonna e feston ditëlindjen e 64-të me fotografi provokuese në Instagram

Madonna e feston ditëlindjen e 64-të me fotografi provokuese në Instagram

Mbretëresha e padiskutueshme e muzikës pop, Madonna – sigurisht që ka të drejtë të ketë një festë mbretërore ditëlindjeje.

Sot (e martë), këngëtarja me famë botërore mbush 64 vjet sot, shkruan The Sun.

Duke e respektuar pseudonimin e saj “Material Girl”, Madonna do të fluturojë me miqtë dhe familjen në Siçili, pasi ra në dashuri me ishullin italian në një udhëtim të mëparshëm.

Përgatitjet kanë vazhduar për javë të tëra që këngëtarja të organizojë një darkë luksoze në Palazzo Castelluccio, i cili është një pallat mahnitës siçilian i shekullit të 18-të.

Festa do të përmbyllet me muzikë live nën qiellin me yje.

Një burim tha: “Si çdo ditëlindje, Madonna do të organizojë një festë epike, por ky vit do të jetë veçanërisht i veçantë”.

Foto: Madonna/Instagram

“Pallati nuk është aspak spektakolar. Unë vetëm mund të imagjinoj se ajo ka fryrë dhjetëra mijëra balona në mbrëmje. Por kur keni një vlerë neto prej 700 milionë funtesh, paratë nuk janë problem”, shtoi burimi.

“Plani është që të kemi darkë dhe pije jashtë nën qiellin e Mesdheut me një bandë që do të interpretojë live. E gjithë familja e saj po fluturon për në ishull me të”, theksoi i brendshmi.

Duke ngacmuar fansat në ditën e saj të madhe në një stil tipik jo delikat, ajo ndau me ndjekësit disa fotografi në Instagram, duke shkruar në mbishkrimin e tyre: “Është pothuajse ditëlindja ime. . . më dërgoni dhurata”.

Vitin e kaluar, Madonna festoi ditëlindjen në Itali së bashku me të dashurin, balerinin profesionist Ahlamalik Williams.

Foto: Madonna/Instagram

Megjithatë, në prill The Sun zbuloi se çifti kishte marrë rrugë të ndara pas tre vjetësh.

Madonna së fundmi është shfaqur në një remiks të “Break My Soul” të Beyonces, por gjithashtu ka publikuar një remiks të hitit të saj të vitit 1984, “Material Girl” së bashku me reperin e TikTok, Saucy Santana.

Javën e kaluar ajo organizoi një festë për lansimin e albumit së bashku me Nile Rodgers të Chic në New York për të festuar publikimin e albumit të saj, “Ende Enough Love”.

LEXO EDHE:

Back to top button