Martesat më të çuditshme – Një burrë martohet me një jastëk, një grua martohet me një gjarpër

Martesat më të çuditshme - Një burrë martohet me një jastëk, një grua martohet me një gjarpër

Dashuria nuk njeh kufi, ose kështu thonë ata. Megjithatë, ndonjëherë mund të jetë më mirë të dëgjosh arsyen. Për një partner të jetës, ne zakonisht zgjedhim ata me të cilët mund të kalojmë kohë të mira dhe të këqija, por disa njerëz me të vërtetë kishin një zgjedhje të çuditshme. Nga martesa me personazhe imagjinarë te një dasmë me jastëk, këta janë shembuj të martesave më të çuditshme në botë.

Një burrë u martua me një mace

Një postier në Gjermani u martua me macen e tij bardh e zi. Madje macja kishte veshur një fustan nusërie, ndërsa në ceremoni punësuan një aktore për të luajtur rolin e gjendjes civile, pasi autoritetet u tronditën nga ky rast.

Një grua u martua me Kullën Eifel

Dhjetë vjet më parë, një grua e quajtur Erica La Tour Eiffel, një ish-ushtare, vendosi të martohej me dashurinë e saj më të madhe – Kullën Eifel.

Ajo më parë ishte në një lidhje me objekte, por kuptoi se Kulla Eifel ishte dashuria e saj e vërtetë. Ceremonia u ndoq nga miqtë e saj më të ngushtë, dhe ajo i shtoi mbiemrit Eiffel – gjithçka sipas protokollit.

Një burrë u martua me veten

Në fillim të nëntorit të këtij viti, pasi la të fejuarin e tij, burrë në Brazil, vendosi të martohet vetë. Vitor Bueno ishte në një lidhje prej një viti kur pak para dasmës, i fejuari i tij, gjithashtu mjek, vendosi ta linte. Megjithatë, Vitor megjithatë vendosi të mbajë dasmën dhe në një ceremoni intime u betua për dashuri dhe respekt të përjetshëm për veten e tij.

Një grua u martua me Murin e Berlinit

Eija-Rita Berliner-Mauer u martua me Murin e famshëm të Berlinit në vitin 1979. Sipas saj, ata u dashuruan kur ajo ishte vetëm 7 vjeç, kur e pa për herë të parë në televizion.

Ajo fillimisht kishte një lidhje me murin kur ishte 13 vjeç, tha ajo për televizionin suedez, dhe tani ajo jeton me një kopje të murit, të cilën e bëri pas rënies së Murit të famshëm të Berlinit.

Një burrë nga Japonia u martua me një personazh anime nga një lojë video

Një burrë i quajtur Sal u martua me dashurinë e jetës së tij në nëntor 2009. Ajo quhet Nene Anegasaki dhe jeton në një videolojë Nintendo të quajtur Love Plus.

Një grua u martua me një delfin

Kjo histori shkaktoi shumë polemika dhe njerëzit në mbarë botën u tronditën për të mos thënë.

Pikërisht, Sharon Tendler tha se dashuria me Cindy (delfin) ishte dashuri me shikim të parë. Më në fund ajo mori guximin dhe i propozoi në janar 2006. “Buku” me fat u zhyt menjëherë.

Një grua u martua me një gjarpër

Një grua e quajtur Bimbala Das, e cila pretendonte se kishte rënë në dashuri me një gjarpër, u martua me zvarranikën sipas ritualeve hindu në Indi. Bimbala më pas tha: “Megjithëse gjarpërinjtë nuk mund të flasin apo kuptojnë, ne komunikojmë në mënyrën tonë. Sa herë që e lë qumështin pranë kodrës ku ajo (gjarpri) jeton, ajo gjithmonë del për të pirë.

Një burrë u martua me jastëkun e tij

Lee Jin-Jiu vendosi të martohej me jastëkun e tij të preferuar, i cili ka një foto të personazhit anime Fata Testaros nga filmi vizatimor “Magical Girl”.

Lee është totalisht i fiksuar pas këtij jastëku dhe e merr kudo.https://youtube.com/watch?v=_qrH0QUm0SU

Një grua u martua me një fantazmë

Ajo jo vetëm që u martua me një fantazmë, por ishte edhe fantazma e një pirati të vdekur. Shpirti është i vjetër sa 300 vjet.

Amanda Sparrow Large i është betuar dashurisë së përjetshme fantazmës që ajo pretendon se është dashuria e jetës së saj në një ceremoni në Haiti.

LEXO EDHE:

Back to top button