Matt Damon refuzoi të ishte aktori më i paguar në botë: “Më vjen keq akoma për atë vendim”

Matt Damon refuzoi të ishte aktori më i paguar në botë: "Më vjen keq akoma për atë vendim"

Edhe pse shumë aktorë thonë se e bëjnë këtë punë sepse është pasioni i tyre, nuk ka dyshim se kënaqësia është më e madhe kur përfundojnë duke marrë një tarifë të madhe. Megjithatë, Matt Damon është shembulli i përsosur që nuk ka të bëjë gjithmonë me paratë.

Aktori 53-vjeçar hodhi poshtë mundësinë për t’u bërë aktori më i paguar për një rol në një nga filmat më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Gjegjësisht, James Cameron dëshironte që Damon të shfaqej në “Avatar” dhe i ofroi atij 10 për qind të fitimeve. Por Damon nuk pranoi.

“Unë isha duke punuar në post-produksionin e ‘The Bourne Ultimatum’ në atë kohë, kështu që e refuzova atë,” tha Damon.

 

 

 

Duke pasur parasysh fitimin përfundimtar të filmit, nëse Damon do të kishte pranuar të shfaqej si Jake Sully, i cili përfundoi duke luajtur rolin e Sam Worthington, ai do të kishte fituar rreth 250 milionë dollarë.

“I lashë ato para në tavolinë, por e kisha të qartë se duke u dashur të thosha jo, ndoshta po humbisja mundësinë për të punuar ndonjëherë me të. Ishte e vështirë për mua dhe ende pendohem për atë vendim”, përfundoi aktori.

LEXO EDHE:

Back to top button