Mickovski: Pakënaqësia te qytetarët kohët e fundit është e madhe

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare nuk mërzitet kur është në pyetje  masiviteti në protestat e organizuara nga partia që ai drejton.

- Advertisment -

Siç tha në emisionin e mbrëmshëm “200” në Alsat M, përshtypja e përgjithshme e qytetarëve është se në vend nuk jetohet më mirë dhe se në vend të përparimit shënohet kthim mbrapa.

Nëse në ato protesta që i kemi organizuar janë bashkëngjitur , 10, 500, 5000 ose 50 mijë njerëz, kjo aspak nuk na brengos, e as që duhet ta brengos pushtetin, sepse pakënaqësia është e madhe. Ndërsa si do kulminojë ajo, do të shohin kur të organizohen zgjedhjet e radhës. Me këtë presion që e bëjmë, shpresojmë se ato do të ndodhin para kalimit të katër viteve”, tha Mickovski.

LEXO EDHE:

Back to top button