СПОРТФУДБАЛ

Динамо киксна против Локомотива, повреден е Адеми

Екипата на Динамо Загреб не успеа да ја совлада екипата на Локомотива, при тоа не успеа да постигне нитѕ еден гол (0-0). На овој натпревар ,  во игра влезе од клупата како резерва во вториот дел,  и за само неколку минути се повреди со својот соиграч.

Advertisements

Страдаше неговиот бутен мускул, и тој мораше да биде заменет. Нервозата и гневот од оваа ситуација беа видливи кај нашиот репрезентативец кој на клупата нервозно го долгеда остатокот од мечот.

Ќе видиме во следните ден два какви информации ќе пристигнат во врска со Адеми, а искрено се надеваме дека не се работи за  нешто посериозно.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button