СПОРТФУДБАЛ

Динамо падна во Австрија, прв триумф за Лајпциг

Салцбург го победи Динамо Загреб со 1-0. لعبة بلاك جاك Аријан Адеми го одигра целиот натпревар, а Стефан Ристовски поради повреда не беше на теренот. كرابس Победничкиот гол го постигна Ноа Окафор во 71. минута од пенал.

Advertisements

Германскиот бундеслигаш Лајпциг го оствари првиот триумф во Лигата на шампионите откако го совлада Селтик со 3-1. По двата стартни порази, сега Лајпциг се враќа во игра за второто место во групата Ф.

Кристофер Нкунку во 27. минута донесе предност за Лајпциг, а израмни Жота во 50. минута. Сепак, Андре Силва не дозволи бодовите да заминат од Германија и со два гола во второто полувреме донесе победа од 3-1. العاب كازينو مجاني

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button