ВЕСТИЗДРАВСТВО

И денеска повеќе од 2 000 новозаболени од Ковид-19, починаа 14 пациенти

Во текот на последните 24 часа, од 6.353 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 2051 нови случаи на Ковид-19, од кои 1027 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 747 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 14 смртни случаи.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button