ВЕСТИЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од утре поевтин дизел, објавен новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалува за 2,00 ден. и ќе изнесува 78,50 ден/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на Екстра лесното
масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button