ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Од утре поскап дизел, ова се новите цени

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ дизел горивото поскапува за еден денар по литар.

Цените на бензините не се менуваат.

Од 20.2.2024 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 83,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 77,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,881 (денари/килограм)

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button