Mot me diell dhe i ngrohtë


Moti do të jetë me diell, me vranësira lokale të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri 21 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 26 deri në 33 gradë. UV = 8

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe me erë të lehtë nga veriperëndimi. Temperatura minimale do të zbresë deri në 17 gradë dhe maksimale do të arrijë deri 30 gradë.

Pason periudhë e motit të ngrohtë dhe me diell me rritje të temperaturës ditore. Gjatë fundjavës do të fryjë erë jugore mesatare deri e përforcuar.

LEXO EDHE:

Back to top button