Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri 38 gradë


Moti në vend do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 19 gradë, ndërsa e ditës prej 32 deri 38 gradë Celsius.

UV indeksi do të jetë 8.

Edhe në Shkup moti do të jetë me diell dhe i nxehtë.

Nga e marta temperaturat ditore gradualisht do të shënojnë rënie. Të enjten dhe të premten pritet zhvillim i vranësirave jostabile me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

LEXO EDHE:

Back to top button