Moti me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Përgjatë Vardarit do të fryjë erë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12 ndërsa ajo e ditës prej 15 deri më 21 gradë Celsius.

- Advertisements -

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet deri në 9 ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 18 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button