Moti sot me vranësira, temperatura deri më 16 gradë

Moti sot përgjatë Vardarit do të jetë me mjegull. Gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 9 deri në 16 gradë Celsiusë.

Në Shkup, paradite me mjegull, e cila gjatë ditës do të zvogëlohet ndërsa gjatë ditës mjegulla do të largohet dhe do të ketë periudha me diell. Temperatura maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button