Moti sot me vranësira, temperatura deri më 18 gradë Celsius

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa në disa vende me vranësira më të mëdha me kushte për shi të dobët lokal. Në disa lugina, veçanërisht paradite do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësira të ulëta. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të sillet prej minus 2 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 11 deri në 18 gradë Celsius.

- Advertisment -

Edh në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot me vranësira, temperatura do të arrij deri në 16 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button