Moti sot me vranësira, temperatura deri në 18 gradë

Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore.

- Advertisment -

Temperatura minimale do të sillet prej minus 5 deri në 4 gradë ndërsa ajo maksimale nga 11 deri në 18 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm.

LEXO EDHE:

Back to top button