Ndërroi jetë Ljubisav Ivanov-Xingo

Në moshën 84 vjeçare ka ndërruar jetë ish-deputeti dhe lideri i partisë Socialiste si dhe ish kryetar i Federatës së Futbollit në Maqedoni, Ljubisav Ivanov-Xingo. Xingo ka lindur më 8 nëntor 1936 në fshatin Traovac të Kratovës.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button