Ndjekësit e filmit u bie të fikët dhe vjellin në kinema për shkak të këtij filmi

Filmi i ri horror Terrifier 2 ka bërë që shikuesit të vjellin dhe të humbasin për shkak të skenave intensive të gjakut. Madje edhe producenti i filmit ka paralajmëruar se filmi nuk është për të dobëtit e stomakut.

Terrifier 2 po hapet në kinematë në të gjithë SHBA-në dhe tashmë ka marrë vlerësime të mira dhe një vlerësim prej 91% në Rotten Tomatoes.

Filmi sillet rreth një kllouni që ndjek adoleshentët në Halloween. Pavarësisht skenave të dhunës dhe horrorit, filmi mori vlerësime të mira, dhe nga disa konsiderohet si “filmi horror më i mirë i vitit”.

Disa pjesë thuhet se janë aq të përgjakshme dhe të dhunshme saqë shikuesve u ra të fikët dhe u thirr një ambulancë.

Ndër komentet, Terrifier 2 thuhet se është një “kaos i përgjakshëm” dhe karakterizohet si “ndoshta filmi horror më i përgjakshëm, më i çmendur, më brutal që do të shihni këtë vit”.

Është konsideruar si një hit i madh në mesin e fansave të filmave horror, edhe pse shumë nuk e pëlqyen aq shumë.

Një shikues ndau përvojën në Twitter, duke paralajmëruar se dikush pas tij në kinema kishte rënë të fikët dhe të tjerët po vjellin.

Filmi është aq brutal sa një nga producentët, Steve Burton, postoi një paralajmërim në Twitter për shikuesit e mundshëm se filmi nuk është për ata që janë të dobët, të prirur për marramendje ose stomak të dobët.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button