Nëse nuk e keni ditur kjo është nëna e Elon Musk, i cili solli atë në Met Gala 2022

Nëse nuk e keni ditur kjo është nëna e Elon Musk, i cili solli atë në Met Gala 2022

Elon Musk mbërriti në tapetin e kuq të Met Gala, por jo me të ftuarin e tij të zakonshëm. Që kur u nda me Grimes, Elon, 50 vjeç, solli mamin e tij supermodelen Maye Musk si plus një. Pas blerjes së Twitter për 44 miliardë dollarë, Met Gala 2022 është hera e parë e miliarderit që shihet në publik që nga blerja.

AFP via Getty Images

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Qëllimi im, duke supozuar se gjithçka bëhet, është të bëj Twitter sa më gjithëpërfshirës të jetë e mundur dhe të ketë një grup sa më të gjerë njerëzish në Twitter”, tha ai për La La Anthony. “Dhe se është argëtuese dhe qesharake dhe ata argëtohen sa më shumë që të jetë e mundur.”

Duke folur për veshjen e tij për natën me temë “Gilded Glamour”, ai tha se po “ndiqte kodin e veshjes” me smokingun e tij klasik. Ndërkohë, Maye ishte veshur me një fustan të butë, ngjyrë gështenjë Dior dhe litarë perlash të mbështjellë rreth qafës së saj.

LEXO EDHE:

Back to top button