Netanyahu konfirmon fluturime direkte mes Izraelit dhe Emirateve Arabe

“Avionët izraelitë dhe ato të të gjitha vendeve mund të fluturojnë direkt nga Izraeli në Abu Dabi dhe në kthim”, deklaroi Netanyahu në një video të shkurtër.

Fluturimi i parë tregtar direkt mes Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Izraelit mbërriti të hënën në Abu Dabi nga aeroporti ndërkombëtar David Ben Gourion i Tel Avivit, disa javë pas njoftimit të normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

LEXO EDHE:

Back to top button