Një autobus ka marrë flakë në Indi, të paktën 12 persona kanë humbur jetën

Një autobus ka marrë flakë në Indi, të paktën 12 persona kanë humbur jetën

Të paktën 12 persona janë vrarë dhe dy janë në gjendje kritike pasi një autobus u përfshi sot nga zjarri në qytetin Nashik në shtetin perëndimor indian të Maharashtra, tha një zyrtar i policisë për Reuters.

Më shumë se 30 persona të plagosur janë trajtuar në një spital lokal, ndërsa hetimet për shkaqet e aksidentit po vazhdojnë, tha policia.

Autobusi mori flakë pasi goditi një cisternë që transportonte karburant, raportojnë mediat lokale.

“Të shqetësuar nga tragjedia e autobusit Nashik. Mendimet e mia janë me ata që humbën të dashurit e tyre në këtë aksident”, shkroi kryeministri indian Narendra Modi në Twitter.

Modi njoftoi se familjet e të vdekurve do të merrnin 200,000 rupi (2,400 dollarë) secila, ndërsa të plagosurit do të merrnin 50,000 secili.

Të plagosurit të shërohen sa më shpejt. Administrata lokale po ofron të gjithë ndihmën e mundshme”, shtoi Modi në Twitter.

Kryeministri i Maharashtrës njoftoi mbështetje financiare për familjet e të vdekurve dhe tha se shteti do të paguajë për trajtimin e të lënduarve, transmeton Tanjug.

LEXO EDHE:

Back to top button