Një burrë dhe fëmija i tij shpëtohen nga rrënojat e tërmetit në Kroaci

Një burrë së bashku me fëmijën e tij është shpëtuar nga rrënojat në Petrinja të Kroacisë pas tërmetit prej 6.3 shkallëve sipas Rihterit që goditi vendin sot në mesditë, transmeton Alsat.

Rrugët e Petrinjës janë të mbushura me rrënoja. Shumë ndërtesa janë shembur, ndërsa ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimin e personave. Të gjithë ekipet e zjarrfikësve nga Zagrebi janë nisur për në Petrinja.

LEXO EDHE:

Back to top button