Një burrë në Kinë u kap duke kontrabanduar 100 gjarpërinj të gjallë në pantallonat e tij

Një burrë në Kinë u kap duke kontrabanduar 100 gjarpërinj të gjallë në pantallonat e tij

Një burrë është kapur duke u përpjekur të kontrabandonte më shumë se 100 gjarpërinj të gjallë në Kinën kontinentale duke i futur në pantallonat e tij, sipas autoritetit doganor të vendit.

Udhëtari i paidentifikuar u ndalua nga oficerët doganorë teksa kërkonte të dilte nga Hong Kongu dhe në qytetin kufitar të Shenzhen, tha Dogana e Kinës në një deklaratë të martën, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

“Pas inspektimit, oficerët doganorë zbuluan se xhepat e pantallonave që mbante pasagjeri ishin të mbushura me gjashtë qese dhe të mbyllura me shirit”, thuhet në deklaratë.

“Pasi u hap, çdo qese u gjet se përmban gjarpërinj të gjallë në të gjitha llojet e formave, madhësive dhe ngjyrave”.

Kina është një nga qendrat më të mëdha të trafikut të kafshëve në botë, por autoritetet kanë goditur tregtinë e paligjshme vitet e fundit. /Telegrafi/

LEXO EDHE:

Back to top button