Njeriu më i shpejtë në botë infektohet me koronavirus

Kampioni i atletikës, Usain Bolt ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi bëhet publik vetëm disa ditë pasi Bolt organizoi një festë të madhe për ditëlindjen e tij të 34-t.

Radioja “Nationwide90fm” bëri me dije se njeriu më i shpejtë në botë do të qëndrojë në karantinë për dy javë.

Mendohet se në festën e ditëlindjes së xhamajkanit ishin edhe Raheem Sterling, futbollist i Manchester City, dhe Leon Bailey i Bayer Leverkusen.

LEXO EDHE:

Back to top button