Njësitë Speciale vendosen në veri, shihen edhe autoblindat

Njësitë Speciale vendosen në veri, shihen edhe autoblindat

Prej nesër Kosova pritet të vendos reciprocitetin ndaj Serbisë, në kuadër të dokumenteve dhe targave të automjeteve.

Por pikërisht sot në veri të vendit situata është tensionuar.

Njësitë e Specializuara të Kosovës raportohet të jenë në veri të vendit.

Përpos Njësive të Specializuara të PK-së, aty po qëndrojnë edhe KFOR-i nga ku u tha se po monitorohet çdo lëvizje dhe se po mblidhen të gjitha informacionet e nevojshme.

Si fillim nisi me aktivizimin e alarmeve, të cilat për serbët cilësohen si “thirrje për grumbullim”, e më pas vazhdoi edhe me vendosje të kamionëve në pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak, në mënyrë që të ndalohet qarkullimi.

LEXO EDHE:

Back to top button