Olsi Rama pas daljes nga SPAK: S’kam as çerek lidhje me bosët e Xibrakës

Olsi Rama pas daljes nga SPAK: S’kam as çerek lidhje me bosët e Xibrakës

Pasi qëndroi vetëm pak minuta në ambientet e SPAK, vëllai i kryemnistritt Edi Rama, Olsi Rama u ndal në një prononcim për mediat.

Olsi Rama tha se nuk ka lidhje me bosët e krimit të përfshirë në çështjen ‘Xibraka’.

“Nuk e di se çfarë ka vendosur prokuroria për kallëzimin tim. Do e shoh dhe do ju njoftoj nëse është e domosdoshme. E kam bërë kallëzimin se është bërë një manipulim i madh. S’kam asnjë çerek lidhje me bosët e Xibrakës. Dëgjo, ju e dini shumë mirë se i kujt është automjeti. Ia kam marrë një personi në atë kohë për të bërë dy ditë udhëtim në Selanik. I kam mohuar të gjitha, se nuk ka asgjë të vërtetë. Do të vij sa herë të jetë nevoja.”, tha ai.

LEXO EDHE:

Back to top button