Opozita në protestë tek Bashkia e Tiranës, blindohet Kuvendi

Opozita në protestë tek Bashkia e Tiranës, blindohet Kuvendi

Protesta e radhës në kryeqytetin e Shqipërisë, e paralajmëruar nga partia opozitare e Rithemelimit u mbajt para bashkisë së Tiranës. Protestuesit kanë hedhur mollë dhe flakadanë në drejtim të bashkisë, ndërkohë që këshilltarët e opozitës tentuan të futen në Bashki. Opozitarët kërkojnë dorëheqjen e kryetarit të Bashkisë, Erion Veliaj dhe informacion në lidhje me kërkesën e tyre për të mbledhur këshillin bashkiak për çështjen e drejtorëve të arrestuar nga SPAK. Situata u përshkallëzua pasi protestuesit hodhën lëndë plasëse molotov drejt bashkisë, ndërsa tentonin të thyenin kordonin policor. Pjesë e protestës ishte edhe Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button