Pamje të mahnitshme: Skiatori shpëton nga ariu

Pamjet që tregojnë një ari duke ndjekur një skiator poshtë një mali në një vendpushim skish në Rumani janë bërë virale.

- Advertisment -

Një video nga teleferiku tregon se sa me fat ishte skiatori. Mediat rumune shkruajnë se ngjarja ndodhi më 23 janar 2021, në pistën e skive në vendpushimin Predeal.

Nuk dihet nëse skiatori fillimisht e dinte që një kafshë e madhe po vraponte pas tij.

Njerëzit nga teleferiku bërtisnin dhe përpiqeshin të tërhiqnin vëmendjen e ariut. I riu e rriti shpejtësinë e tij në panik, dhe më pas u ul për të hequr çantën nga shpina. Kjo arriti të ngatërrojë ariun, i cili qëndroi pranë çantës së shpinës dhe filloi ta shqyejë.

LEXO EDHE:

Back to top button