Para përballjes me Kurtin, Vuçiq takohet me Varhelyin në Bruksel

Para përballjes me Kurtin, Vuçiq takohet me Varhelyin në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar në Bruksel Komisionerin Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi

Pak para përballjes me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti pas mbi 9 muajsh, kreu i shtetit serb ka takuar drejtorin e përgjithshëm të Drejtorisë për Fqinjësi dhe Negociatat e Zgjerimit të Komisionit Evropian, Gert Jan Kopman, transmeton Klankosova.tv.

Kreun e shtetit serb, e pret edhe një takim me kryetarin e Këshillit Evropian, Charles Michel.

Kujtojmë se sot në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian zhvillohet raundi i ri i dialogut Kosovë-Serbi, transmeton Klankosova.tv.0

LEXO EDHE:

Back to top button