Paradite me mjegull, pasdite me diell

Moti në mbarë vendin në orët e mëngjesit do të jetë me mjegull, derisa në orët e pasdites me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura e mëngjesit do të sillet nga minus 3 deri në 3 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 14 deri në 20 gradë Celsius.

Në Shkup në orët e mëngjesit moti do të jetë me mjegull dhe temperaturë deri në 1 gradë, ndërsa në mesditë dhe pasdite moti do të jetë me diell dhe temperaturë deri në 14 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button