Paradite mot me diell, pasdite me reshje shiu

Paradite mot me diell, pasdite me reshje shiu

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, nga mesdita jostabil me reshje lokale të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë. Në disa vende proceset do të jenë më intensive me kushte për paraqitje të breshrit, njoftojnë nga  DPHM-ja.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale prej 19 deri në 25 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, paradite me vranësira dhe diell, pasdite me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

 

LEXO EDHE:

Back to top button