Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe e përforcuar nga drejtimi jugor. Pasdite, fillimisht në pjesët perëndimore do të fillojnë reshjet e shiut, të cilat gjatë natës do të përhapen edhe në pjesët tjera të vendit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 26 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira, pasdite dhe në mbrëmje me reshje të shiut. Do të fryj dhe erë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button