Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm, dhe me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa në male me reshje të borës. Përgjatë Vardarit dhe në lindje do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 5 deri më 11 gradë.

- Advertisment -

Në Shkup dhe rrethinë paradite moti do të jetë me vranësira, pasdite vranësirat do të zvogëlohen dje do të ketë periudha me diell. Temperatura maksimale do të arrij deri në 6 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button