Petkoviq i mllefosur: Psikopati Albin Kurti urdhëroi sulmin në veri

Drejtori i Zyrës së ashtuquajtur për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, vlerësoi se aksioni i mëngjesit të sotëm i Policisë së Kosovës ishte një tjetër provokim  i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti para zgjedhjeve lokale.

- Advertisements -

Petkoviç ka thënë se kanë mbetur dhjetëra të plagosur ndër ta njëri në gjendje të rëndë.

“Këtë mëngjes në orën 9, me urdhër të psikopatit Albin Kurti, oficerët e policisë me anëtarët e ROSU sulmuan veriun e Kosovës.”

“Ne kemi dhjetëra të plagosur. Në mesin e dhjetëra të plagosurve, Srecko Sofronijevic, një njeri i cili aktualisht po lufton për jetën, u qëllua fort. Egërsia e Kurtit çoi në këtë, duke shkaktuar kaos në veri të Kosovës dhe Metohisë. Serbët arritën të përzënë Njësinë Speciale “ROSA”, “tha Petkoviq.

Ndër të tjera, ai shtoi se e ka informuar të Dërguarin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun, Miroslav Lajçak.

LEXO EDHE:

Back to top button