Pink zbulon se ajo pothuajse vdiq nga mbidoza gjatë adoleshencës

Pink zbulon se ajo pothuajse vdiq nga mbidoza gjatë adoleshencës

Pink ka folur për të kaluarën e saj në një intervistë të re për “60 Minutes”, duke zbuluar se ajo pothuajse vdiq nga një mbidozë droge në vitet ’90.

“Jam rritur në një shtëpi ku çdo ditë prindërit e mi i bërtisnin njëri-tjetrit, duke hedhur sende. Ata e urrenin njëri-tjetrin”, tha Pink për Cecilia Vega.

Duke e përshkruar veten si “punk” në atë kohë, Pink tha se më në fund filloi të përdorte dhe shiste drogë, u dëbua nga shtëpia e saj dhe e la shkollën e mesme.

“Isha jashtë binarëve”, tha ajo.

Në ditën e Falënderimeve në vitin 1995, “Isha në mbidozë”, tha artistja, duke shtuar se ajo kishte marrë “ekstazi dhe të gjitha llojet e narkotikëve” atë natë.

Ajo i tha Vegës se kombinimi për pak e mbyti atë. Por, kjo ishte hera e fundit që ajo përdori “droga të forta”.

Javë më vonë, Pink (emri i së cilës është Alecia Moore) shënoi marrëveshjen e saj të parë me një grup R&B të gjithë vajzave.

Ajo përfundimisht nisi një karrierë solo duke përdorur emrin skenikë, Pink për të cilën njihet tani.

“Unë vazhdoj të kërkoj gjithnjë e më shumë nga vetja fizikisht, emocionalisht, shpirtërisht, vokalisht. Dua ta arrijë maksimumin gjatë gjithë kohës”, tha Pink.

“Kur thonë se një grua duhet të ngadalësohet, të bëhet më e vogël, të zërë më pak hapësirë, të qetësohet – jo. Absolutisht jo. Pse nuk mund ta ngasim derisa të bien rrotat?. Kjo është ajo që unë planifikoj të bëj”, tha ajo.

LEXO EDHE:

Back to top button