Presidenti i Letonisë vizitë në Kiev, takohet me Zelenskyn

Presidenti i Letonisë vizitë në Kiev, takohet me Zelenskyn

Volodymyr Zelensky ka falënderuar presidentin e Letonisë, Egils Levits, për mbështetjen ushtarake dhe politike të vendit të tij teksa dyshja u takuan në një vizitë “domethënëse dhe simbolike” në Ukrainë.

Zelensky dhe gruaja e tij, Olena Zelenska, u fotografuan sot me Levits dhe gruan e tij, Andra Levite, në Kyiv duke nderuar kujtimin e ushtarëve ukrainas të rënë gjatë luftës.

LEXO EDHE:

Back to top button