Pritet të vijnë sot në Shqipëri 7000 doza të tjera të vaksinës Pfizer

Në bazë të marrëveshjes me kompaninë farmaceutike Pfizer pritet të vijnë sot në Shqipëri 7000 doza të tjera të vaksinës kundër Covid.

- Advertisment -

Lajmin e njoftoi dy ditë më parë kreu i Urgjencës Kombëtare të Shqipërisë Skënder Brataj, sipas të cilit brenda këtij muaji pritet të vije sasia e 40 mijë vaksinave që ishte premtuar që në fillim.

Sipas Bratajt Shqipëria ka një kontratë për 500 mijë vaksina të Pfizer dhe 1 milionë e 140 mijë me COVAX. Pra janë 800 mijë persona te paktën, me të dyja dozat, që janë të garantuara që do vaksinohen.

LEXO EDHE:

Back to top button