Regjistrohen 173 raste të reja me Kovid-19

Regjistrohen 173 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se në tre ditët e fundit janë regjistruare 173 raste të reja me Kovid-19, numri më i madh i të cilëve në Shkup, gjithsejtë 123, Manastir 15, Kavadar 7, Prilep 6, Veles 4,  Komuanovë, Ohër dhe Shtip nga 3, Strumicë, Resnjë dhe Kratovë nga 2 raste të reja, Tetovë dhe Radovish vetëm nga një rast.

Ndërkohë sipas Institutit të Shëndetit Publik janë regjistruar dhe 186 pacientë të shëruar dhe 3 viktima.

LEXO EDHE:

Back to top button