Rrëmbehet dhe keqtrajtohet reperi shqiptar, ia publikojnë edhe videon

Gjatë ditës së djeshme, disa persona kanë kidnapuar reperin, Kozak Braçi. Ata kanë hyrë përmes telefonit të tij në rrjetin social “Instagram” dhe kanë publikuar videon duke e keqtrajtuar Kozakun i cili ndryshe njihet edhe si intervistues i personazheve të njohura përmes rrjetit social.

- Advertisements -

Policia e Tiranës ka reaguar pas denoncimit të familjarëve të Kozak Braçit për rrëmbimin e këtij të fundit.

Policia ditën e djeshme njoftoi se Braçi, është gjetur dhe po shoqërohet në Komisariat për t’u pyetur mbi ngjarjen.

“Në lidhje me një lajm të publikuar në disa media për rrembimin e shtetasit K. B, ju bëjmë me dije se: Sherbimet e Policisë kanë bërë të mundur gjetjen e tij dhe po bëjnë shoqërimin e tij për në ambientet e Komisariatit, për të dhënë deklarimin e tij në lidhje me ngjarjen.”

“Gjithashtu, është bërë identifikimi i autorëve të ngjarjes dhe po punohet për kapjen e tyre. Strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr. 4 po punojnë për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes” – shkruan policia e Tiranës.

Kanë qenë familjarët e Kozak, të cilët kanë denoncuar në polici rrëmbimin e tij.

LEXO EDHE:

Back to top button