Rrëshqitje dheu në Portugali, shtëpia zë poshtë dy persona

Rrëshqitje dheu në Portugali, shtëpia zë poshtë dy persona

Dy persona kanë humbur jetën pasi një rrëshqitje dheu shkatërroi pjesërisht shtëpinë e tyre në veri të Portugalisë.

Rrëshqitje e dheut u regjistrua gjatë natës në zonën e Esposente.

Shkak i rrëshqitjes së dheut dyshohet se kanë qenë reshjet masive të shiut.

Viktimat janë një burrë dhe një grua 22-vjeçare.

Pjesa tjetër e familjes, një çift dhe dy fëmijë të moshës 2 dhe 12 vjeç, kanë shpëtuar mrekullisht nga shembja e shtëpisë.

LEXO EDHE:

Back to top button