Rusia: Do të zgjerojmë bashkëpunimin ushtarak me Kinën

Rusia: Do të zgjerojmë bashkëpunimin ushtarak me Kinën

“Rusia dhe Kina do të vazhdojnë të zgjerojnë bashkëpunimin e tyre ushtarak”.

Kështu është shprehur Shefi i Shtabit të Përgjithshëm rus, Valery Gerasimov, shkruan Sky News.

Gerasimov tha se kishte ftuar homologun e tij kinez të vizitonte Rusinë.

“Praktika e trajnimit të përbashkët operacional dhe luftarak të Forcave të Armatosura ruse dhe kineze duhet të mbetet një fushë e rëndësishme e aktiviteteve të mëtejshme,” citohet të ketë thënë gjenerali Gerasimov.

LEXO EDHE:

Back to top button