Sanksionohen 182 vozitës në Çair të Shkupit

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditë së djeshme (17.11.2020) ka vazhduar me kontrollet e rregullta në trafik. Në territorin e Çairit janë shqiptuar gjithsejtë 182 gjoba, mes të cilave për ngasje të automjetit pa patentë shoferi 29, Për vetura të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta 17 dhe 7 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

- Advertisements -

Nga MPB njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim, andaj apelojnë deri tek të gjithë vozitësit që të respektojnë rregullat me çka do të kontribuojnë për siguri më të madhe në komunikacion.

LEXO EDHE:

Back to top button