Schwarzenegger kërkoi falje për ngacmimet seksuale: Nuk kam asnjë justifikim, kam gabuar

Schwarzenegger kërkoi falje për ngacmimet seksuale: Nuk kam asnjë justifikim, kam gabuar

Në serinë e dokumentarëve të Netflix, Arnold, aktori dhe ish-guvernatori i Kalifornisë Arnold Schwarzenegger foli për ngacmimet seksuale të grave në të kaluarën.

Pesë ditë përpara zgjedhjeve guvernatoriale të Kalifornisë në vitin 2003, LA Times publikoi një raport në të cilin gjashtë gra akuzuan Schwarzenegger-in se i kishte prekur dhe poshtëruar pa leje. Aktori pretendoi në atë kohë se raportet ishin të sajuara dhe se ai kurrë nuk kishte përqafuar askënd, edhe pse ai pranoi se ndonjëherë ishte “sjellur keq” në të kaluarën.

“Reagimi im në fillim ishte mbrojtës. Sot mund ta shoh me të vërtetë. Nëse ishin ditët e Muscle Beach 40 vjet më parë, ishte gabim. Kjo ishte e ndyrë. Harrojini të gjitha justifikimet, ishte e gabuar”, tha Schwarzenegger në serinë e dokumentarëve me tre pjesë të Netflix, shkruan Rolling Stone.

 

 

 

Pavarësisht akuzave, Schwarzenegger ende fitoi zgjedhjet. Hetimi i LA Times përfundimisht nuk ndikoi në sondazhet apo edhe karrierën e aktrimit të Schwarzenegger.

 

 

 

“Personalisht jam habitur që nuk ka pasur ndikim të madh në zgjedhje. Mendova se më shumë njerëz do të ofendoheshin. Kur Schwarzenegger njoftoi se do të kandidonte për guvernator, stafi i LA Times filloi menjëherë të gërmonte në historitë që kemi dëgjuar prej vitesh, por askush nuk i ka hetuar plotësisht. Ne kishim mezi gjashtë javë për të punuar për këtë dhe filluam të bisedonim me gratë, “thotë reporterja e Los Angeles Times Carla Hall në dokumentar.

 

 

 

Dokumentari Arnold ndjek serialin aksion-komedik të Schwarzenegger-it Fubar, i cili shënoi një rikthim në rolet kryesore për ikonën e aksionit. “Arnold” mbërrin në Netflix më 7 qershor, ndërsa “Fubar” është tashmë i disponueshëm në shërbimin e transmetimit.

 

LEXO EDHE:

Back to top button