Shqipëri, 15 viktima dhe mbi 1 mijë raste me Covid

Autoritetet shëndetësore në Shqipëri  bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 4270 testime, ndërsa kanë rezultuar pozitivë 1 089 raste. Shifra të larta janë raportuar edhe në spitalet Covid ku aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 423 pacientë, 27 në terapi intensive nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button