Shqipëri, 318 raste të reja me Covid-19 dhe 11 viktima

Në 24 orët e fundit në Shqipëri u realizuan 1 508 testime, nga ku u zbuluan 318 raste të reja, ndërsa 557 persona u shëruan. Sot në Shqipëri nga koronavirusi humbën jetën 11 pacientë. Numri i të shtruarve në spitale vijon të jetë i qëndrueshëm. Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 296 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button