Shqipëri, 5 viktima dhe 140 raste të reja me COVID-19


Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë bën me dije se janë 5 viktima dhe 140 raste të reja në 24 orët e fundit nga COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë kryer 603 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 140 persona janë konfirmuar positivë.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 72 raste në Tiranë, 14 në Kavajë, 12 në Fier, 10 në Kamëz, 6 në Kukës, nga 4 raste në Krujë, Kurbin, Mirditë, nga 2 raste në Shkodër, Korçë, Elbasan, Tepelenë, Bulqizë, nga 1 rast në Durrës, Lezhë, Lushnje, Vlorë,

 

LEXO EDHE:

Back to top button