Shqipëri, 645 raste të reja me kornoavirus dhe 18 viktima

Në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 18 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi. Janë kryer 2201 testime, prej të cilave 423 janë testime janë kryer për arsye depistimi. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 645 qytetarë. Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 463 pacientë, 25 në terapi intensive, 8 pacientë janë të intubuar.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button