Shqipëri, 711 të infektuar me COVID, humbin jetën 9 persona

Rekord shifrash të infektuarish me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Shqipëri. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 711 raste të reja dhe kanë humbur jetën 9 persona.

- Advertisment -

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri bën me dije se nga 2574 testime, prej të cilave 457 janë testime janë kryer për arsye depistimi, kanë rezultuar pozitivë me virusin SARS COV2, 711 qytetarë.

LEXO EDHE:

Back to top button